Избранное всего: 0

У вас є потреба у вогнетривких або антистатичних костюмах?

У нас є рішення.

Отримайте консультацію вже зараз!

Напишите нам

Захистимо наші голови разом зі СВАН! 25 липня 2012

Відділ просування підготував Вам ну дуже цікаву статтю про засоби захисту голови. Тепер телефонуючи нам Ви будете справжніми експертами.

Травми голови відбуваються відносно часто і складають від 3 до 6% всіх нещасних випадків в розвинених країнах. Нерідко вони бувають важкими і призводять до значних, до трьох тижнів, втрат робочого часу по непрацездатності. Причиною травм є падіння предметів з гострими кутами, наприклад, інструменту або кріпильних болтів з висоти кількох метрів, а також удари головою об землю або про будь-які фіксовані предмети під час падіння.

Засоби захисту голови В результаті різних травм голови може виникнути:

перфорація черепа при дії значної сили на невелику ділянку голови, наприклад, при ударі предметом з заточеним вістрям або гострими краями;

перелом кісток черепа або шийних хребців при великому, сильному ударі, якщо його сила перевищила межу пружною деформації черепа або стиснення шийних хребців;

ураження головного мозку без перелому кісток черепа в результаті зсуву мозку в черепній коробці, яке призводить до контузії, струсу, внутрішньої кровотечі і порушення кровообігу мозку.

Виявлення фізичних причин виникнення тієї чи іншої травми досить важко, але є вкрай важливим. Спеціальна література з цього питання не дає однозначної відповіді. Деякі фахівці вважають основним травмуючим фактором силу, інші — енергію або кількість руху. Виникнення травми приписують прискоренню, різниці прискорень або силі удару. На практиці, мабуть, кожен фактор в більшій чи меншій мірі впливає на виникнення травми. Дані про отриманому ударі при травмах голови недостатні і суперечливі. Сила удару, при якій може статися травма голови, визначається експериментально на трупах або на тварин, проте отримані дані важко екстраполювати на живих людей.

Результати аналізу нещасних випадків серед будівельників, які користуються захисними касками, показують, що травми голови відбуваються, якщо енергія удару перевищує 100 Дж.

Інші види травм трапляються рідше, але їх також слід враховувати. До таких травм відносяться опіки від бризок гарячих або агресивних рідин, розплавлених металів, а також травми, отримані в результаті випадкового дотику головою до струмопровідних елементів.

Захисні каски

Основне призначення захисної каски полягає в тому, щоб охороняти голову робітника від удару, а також забезпечувати додатковий захист від інших механічних впливів, тепла і електричного струму.

Для зниження наслідків удару захисна каска повинна відповідати наступним вимогам:

1 . Каска повинна лімітувати силу тиску від удару, розподіляючи її по можливо більшій площі поверхні голови. Для цього каски оснащують амортизатором, який повторює форму голови, і твердим корпусом, досить міцним, щоб оберегти голову від безпосереднього контакту з падаючим предметом або від удару об тверду поверхню. При виборі матеріалу для виготовлення корпусу потрібно пам'ятати про те, що він повинен бути стійкий до деформації і перфорації.

2 . Поверхня корпусу каски має бути гладенькою, округлої форми. Каски з виступами не тільки відштовхують, скільки затримують предмети, тому накопичують велику кінетичну енергію, ніж каски з гладкою поверхнею.

3 . Каска повинна розподіляти енергію удару таким чином, щоб вплив не доводилося цілком на голову і шию. Це досягається за допомогою спеціальної внутрішньої оснастки, надійно прикріпленою до твердого корпусу з тим, щоб при амортизації удару не порушувалася її фіксація. Необхідно, щоб оснащення була досить еластичною і витримувала достатню деформацію, не торкаючись при цьому внутрішній поверхні корпусу каски. Зниження енергії удару залежить від ступеня деформації оснастки в обмеженому вільному просторі між корпусом і головою, а також від максимальної величини відносного подовження перед руйнуванням. Таким чином, жорсткість або міцність внутрішньої оснастки повинні визначатися з урахуванням максимальної енергії, що поглинається удару і максимально допустимого прискорення, придаваемого каскою голові.

Приклад елементів конструкції захисної каски

При виконанні спеціальних робіт до касок можуть пред'являтися додаткові вимоги: наприклад, захист металургів від бризок розплавленого металу, а також осіб, які обслуговують електроустановки, від травм при зіткненні з струмопровідними елементами.

Каски і оснащення необхідно виготовляти з матеріалів, тривалий час зберігають захисні властивості в будь-яких кліматичних умовах (сонце, дощ, підвищені температури, морози і т.п.). Ці матеріали також повинні бути вогнестійкими, не руйнуватися при падінні на тверду поверхню з висоти кількох метрів.

А ви готові отримати професійну консультацію у фахівців компанії"СВАН"?