Избранное всего: 0

У вас є потреба у вогнетривких або антистатичних костюмах?

У нас є рішення.

Отримайте консультацію вже зараз!

Напишите нам

Вибираємо правильно респіратори! 11 червня 2015

Вибирати респіратор потрібно з урахуванням умов, в яких він буде застосовуватися. Умови праці на підприємствах поділяються на три категорії: I, II - безпечні і III - небезпечні, де потрібне застосування ЗІЗОД. Небезпечні в свою чергу за ступенем шкідливості підрозділяється на чотири класи в залежності від коефіцієнта перевищення ГДК (ступеня шкідливості). Наприклад, якщо ЗІЗОД належить використовувати на підприємстві з першої або другої ступенем шкідливості, де перевищення ГДК складає 1,1-10 ГДК, - оптимальним вибором стане полегшений протівогазоаерозольний респіратор у вигляді фільтруючої напівмаски. Він також підійде і для захисту від шкідливих парів і газів при третього ступеня шкідливості, де перевищення ГДК - від 3 до 20.

Вибирати респіратор потрібно з урахуванням умов, в яких він буде застосовуватися. Умови праці на підприємствах поділяються на три категорії: I, II безпечні і III небезпечні, де потрібне застосування ЗІЗОД. Небезпечні в свою чергу за ступенем шкідливості підрозділяється на чотири класи в залежності від коефіцієнта перевищення ГДК (ступеня шкідливості).


Наприклад, якщо ЗІЗОД належить використовувати на підприємстві з першої або другої ступенем шкідливості, де перевищення ГДК складає 1,1-10 ГДК, оптимальним вибором стане полегшений протівогазоаерозольний респіратор у вигляді фільтруючого напівмаски. Він також підійде і для захисту від шкідливих парів і газів при третього ступеня шкідливості, де перевищення ГДК від 3 до 20.

При виборі респіратора необхідно також брати до уваги вид діяльності і місце розташування співробітника в небезпечній зоні. Наприклад, при постійній роботі в небезпечній зоні і виконанні трудомісткої роботи переважно користуватися полегшеними респіраторами.


Потрібно враховувати і розташування небезпечної і безпечної (де носіння респіратора не обов'язково) зон відносно один одного. Якщо безпечна територія знаходиться на значній відстані або робочий змушений йти пішки, долати перешкоди, дертися вгору або підніматися по сходах, використання респіратора з подачею повітря недоцільно. У таких випадках набагато зручнішим буде фільтруючий тип ЗІЗОД. Але, оскільки такі моделі призначені тільки для очищення вдихуваного повітря, застосовувати їх можна виключно в зонах з достатньою концентрацією кисню. А ось в приміщеннях, де в повітрі настільки високий вміст забруднюючої речовини, що фільтруючі респіратори не справляються, при цьому робіт вимагає мобільності, краще використовувати моделі з хімічними патронами. Такі апарати, як правило, оснащені індикатором, який подає сигнал про закінчення терміну дії патрона і тим самим попереджає про можливе потрапляння забруднюючої речовини.

А Ви готові до нових акційних пропозицій від компанії"СВАН"? Також Ви можете ознайомитися з останніми оновленнями подій на нашій офіційній сторінці в Twitter!