Избранное всего: 0

У вас є потреба у вогнетривких або антистатичних костюмах?

У нас є рішення.

Отримайте консультацію вже зараз!

Напишите нам

Стандарти робочих рукавиць 06 квітня 2012

Захисні рукавички є найпоширенішим засобом індивідуального захисту (ЗІЗ) від шкідливих і небезпечних виробничих факторів ...

Захисні рукавички є найпоширенішим засобом індивідуального захисту від шкідливих факторів.

У залежності від діючих ризиків потрібно застосування ЗІЗ рук з різним набором захисних властивостей. Відповідно до виробничими ризиками діє класифікація ЗІЗ рук за видами захисту. Вітчизняна і Європейська класифікація подібні, але стандарти діють в Європі більш чітко визначають вимоги до захисних властивостей.

Передбачається, що нові ГОСТи ЗІЗ рук, які будуть засновані на діючих Європейських стандартах EN. До членів Європейського комітету зі стандартизації відносяться державні органи стандартизації Австрії, Бельгії, Данії, Фінляндії, Франції, Німеччини, Греції, Ісландії, Ірландії, Італії, Люксембургу, Нідерландів, Норвегії, Португалії, Іспанії, Швеції, Швейцарії та Сполученого Королівства. Залежно від призначення і захисних властивостей ЗІЗ рук по Російським стандартам підрозділяються на 14 груп і 37 підгруп:

Умовне позначення різних груп і підгруп ЗІЗ рук:

Класифікація захисних рукавичок по Європейським нормативам (основні види захисту):

EN388 — від механічних впливів

EN407 — від підвищених температур

EN374 — від хімічних речовин і мікроорганізмів

EN511 — від знижених температур

Згідно з нормативами EN при випробуваннях захисних рукавичок встановлюється фактичне значення стійкості до досліджуваного ризику. У наведених нижче розділах наведені можливі показники стійкості рукавички до досліджуваного ризику по кожному конкретному стандарту (діапазон значень в дужках).

Нанесення на рукавичку даних про випробування поруч з піктограмою або номером стандарту обов'язково для Європи і США (нормативи США дещо відрізняються від Європейських, але в цілому побудовані на єдиній основі).

Після написання стандарту або відповідної піктограми слідують ряд цифр є показниками захисних властивостей. Якщо значення 0 це означає, що результат проходження тесту нижче 1, якщо в послідовності вказано Х це означає, що тест не проводився. Використовувана в стандартах класифікація захисних властивостей дозволяє швидко і достовірно оцінити захисні властивості сертифікованих за даним стандартом рукавичок.

Механічні дії

Найбільш поширеними засобами індивідуального захисту рук є рукавички і рукавиці для захисту від механічних пошкоджень. Основними вимогами до захисних властивостей ЗІЗ від механічних впливів по Російським стандартам є опір до стирання матеріалу, з якого виготовлена ​​рукавичка або рукавиця.

Європейський стандарт застосовується до всіх рукавичок, призначеним для захисту від фізичного та механічного впливу, пов'язаного з стиранням, порізом, проколом, розривом і ударним різанням. Цей Стандарт не застосовують до антивібраційним рукавичок. За Європейським нормам EN388 оцінюється механічна міцність рукавичок за чотирма показниками:

A — стійкість до стирання (0-4)
B — стійкість до порізів (0-5)
C — стійкість до розриву (0-4)
D — стійкість до проколів (0-4)