Избранное всего: 0

У вас є потреба у вогнетривких або антистатичних костюмах?

У нас є рішення.

Отримайте консультацію вже зараз!

Напишите нам

Пробан - захист від вогню та електрики 11 грудня 2017

Для пошиття спецодягу для працівників нафтової та газової промисловості, пожежників, зварників, металургів та інших професій широко використовують сучасну спеціальну тканину Пробан, яка забезпечує не тільки спеціальний захист, а й зручність носіння.

Для пошиття спецодягу для працівників нафтової та газової промисловості, пожежників, зварників, металургів та інших професій широко використовують сучасну спеціальну тканину Пробан, яка забезпечує не тільки спеціальний захист, а й зручність носіння. Завдяки спеціальному просоченню спецодяг Пробан служить надійним захистом від вогню, розпечених бризок металу й електричної дуги. У процесі займання тканина Пробан створює ізоляційний шар, вона не тліє та не плавиться, а вогонь не може поширитися за межі обвуглілої частини. Гладка структура тканини запобігає пропалюванню, розпечені бризки й іскри металу плавно скочуються з одягу.

Вогнестійка технологія Пробан — основні характеристики обробленої тканини

Особлива технологія Пробан використовується протягом багатьох років, основним її призначенням є надання бавовняним і змішаним тканинам надійних вогнестійких властивостей, що відповідають усім необхідним нормам і вимогам техніки безпеки на виробництві.

Сучасні види тканини, оброблені просоченням Пробан, мають такі характеристики:

 • не горять і не тліють, гарантують безпеку й захист від опіків;
 • мають високу зносостійкість;
 • надаються до частого прання, не втрачають свої захисні властивості;
 • не впливають на натуральні властивості тканин, зберігають їхню міцність та екологічність;
 • не викликають алергічної реакції й подразнення, внесені до переліку дозволених матеріалів міжнародної системи тестування та сертифікації виробів Oeko-Tex;
 • відповідають усім європейським стандартам вогнестійкості.

Надійне, вогнестійке просочення Пробан зберігає свої захисні властивості протягом 6 років, забезпечує зручність і високий комфорт робочого одягу, зберігає гігроскопічність та інші необхідні властивості.

Використання тканин із просоченням Пробан для виготовлення спецодягу

Тканини з просоченням Пробан широко використовуються для виготовлення спецодягу й взуття, а також для інших цілей, наприклад, для пошиття чохлів автомобіля або літака, дитячого одягу тощо. Усі зазначені вище властивості тканин із просоченням Пробан відповідають вимогам індивідуального захисту при зварюванні, а тому їх використовують для пошиття костюма зварника. Подвійний контроль якості — технологічний аудит у Carrington та акредитованій лабораторії Rhodia забезпечують надійність вогнезахисних властивостей.

Переваги використання спецвзуття на виробництві

Важко переоцінити важливість робочого взуття на виробництві, адже специфіка багатьох професій така, що можливі нещасні випадки, і тому робоче взуття має не тільки виконувати свої основні функції, пов'язані з особливостями виробничого процесу, а й бути зручним, комфортним, повторювати анатомічну будову ноги.

Нині будь-яке підприємство із хорошим іміджем намагається забезпечити своїх працівників якісним робочим взуттям, воно обов'язково міститься в комплекті спецодягу й належить до категорії засобів індивідуального захисту працівника на виробництві. У деяких випадках взуття має відповідати ДСТУ та технічним вимогам, пов'язаним із певними умовами.

Основні вимоги до робочого взуття на виробництві

Головним призначенням спецвзуття є захист працівника від впливу несприятливих чинників на виробництві, уникнення різноманітних травм і нещасних випадків. До його вибору слід ставитися відповідально, враховуючи всі параметри й специфіку професії. Основними функціями, які має виконувати робоче взуття, є:

 1. Вологостійкість.
 2. Багатофункціональність
 3. Практичність.

Найбільш запитаним взуттям є моделі, які мають виконувати такі функції:

 • протистояти коливанням температур;
 • витримувати дію електричних зарядів;
 • протидіяти хімічним речовинам;
 • бути стійкими до проколів і порізів.

Крім цього, робоче взуття має охайно виглядати, адже від цього залежить корпоративна культура підприємства, тому, щоб купити взуття високої якості, звертайтеся у великі компанії, які тривалий час займаються продажем і власним виробництвом робочого взуття.

Споживчі властивості робочого взуття

У виробництві спецвзуття особливе значення надають вибору сировини, від якої залежить цілісність моделі й тривалість терміну експлуатації. Надзвичайну популярність має робоче взуття з натуральної шкіри із міцним фіксованим металевим носком. Важливим елементом є підошва, вона має бути товстою й міцною, адже саме від підошви залежить якість та міцність моделі. Великий попит існує на моделі з поліуретановою підошвою, вони легкі й невразливі до шкідливих впливів навколишнього середовища. Робоче взуття має пасувати до розміру ноги, бути зручним, відповідати гігієнічним вимогам і бути зносостійким.

Безпека на висоті — призначення та основні види страхувального обладнання

Робота на висоті завжди пов'язана з ризиком для життя, і щоб не допустити нещасний випадок на виробництві, слід використовувати засоби індивідуального захисту на висоті, від надійності яких залежить здоров'я та життя людини. Широко поширені серед монтажних висотних професій страхувальні ремені, виготовлені з міцного, надійного матеріалу, перевірені на міцність різними навантаженнями на спеціальному обладнанні. Даний різновид обладнання використовують і в побуті, власники приватних будинків, де страхувальний пояс потрібний для ремонту даху, монтажу віконних блоків, ремонту фасаду будинку та інших робіт.

Практичні поради для вибору страхувального обладнання

Професійна діяльність працівників будівельно-монтажних професій, комунальних служб, ремонтної спеціалізації та інших спеціальностей вимагає виконання робіт на висоті, і з метою дотримання техніки безпеки працівники повинні бути забезпечені страхувальними ременями, які гарантують безпеку й дають можливість працівникові прибрати зручне положення для виконання роботи.

Вибираючи страхувальний пояс, слід звернути увагу на такі його різновиди:

1 клас: Безлямковий поясний ремінь, що має міцно вшите кріпильне кільце.

2 клас: Поясні ремені з лямками, які використовуються для виконанні аварійних робіт, у промисловому альпінізмі та інших сферах виробництва.

Своєю чергою лямки страхувальних ременів можуть бути:

 • настегенними;
 • наплічними;
 • поєднано наплічними й настегенними;
 • оснащені сідельною лямкою.

Кріпильні стропи, необхідні для комплектації страхувального пояса

Страхувальний ремінь має бути забезпечений страхувальним стропом — обов'язковим елементом захисту, що служить для з'єднання страхувального пояса з кріпленням, опорою або іншим спорядженням. Під час виконання робіт на висоті строп страхувальний забезпечує зручне положення працівника, безпечне переміщення, а також амортизацію динамічної дії на тіло в разі випадкового падіння. Страхувальні стропи можуть бути одинарними й подвійними, обладнаними декількома карабінами та регуляторами довжини повзунків.

Вибираючи страхувальні ремені й стропи, слід враховувати специфіку роботи, для якої вони призначені, і обов'язково перевіряти наявність сертифікатів, що підтверджують відповідність обладнання стандартам та нормам. Це гарантує безпеку під час використання обладнання, від надійності і якості якого залежить життя людини.