Избранное всего: 0

У вас є потреба у вогнетривких або антистатичних костюмах?

У нас є рішення.

Отримайте консультацію вже зараз!

Напишите нам

Натуральні і сумішеві тканини: за і проти 13 лютого 2012

Якісний підбір тканин для виготовлення спецодягу вимагає високої кваліфікації фахівців і величезних зусиль з вивчення властивостей і характеристик тканин ...

До спецодязі пред'являються дві основні вимоги:

  1. Спецодяг повинен захищати людину від шкідливих виробничих факторів (нафти, масла, статичної електрики, кислот і т. д.)
  2. Спецодяг повинен уособлювати фірмовий стиль і престиж компанії.

Тільки завдяки правильному застосуванню технологій і матеріалів можна домогтися того, щоб спеціальний робочий одяг забезпечував максимальну безпеку, зручність в роботі і легкість обслуговування готових виробів.

Якісний підбір тканин для виготовлення спецодягу вимагає високої кваліфікації фахівців і величезних зусиль з вивчення властивостей і характеристик тканин. Основна функція спецодягу - це захист людини від шкідливого впливу різних зовнішніх чинників.

Тканини, використовувані для виробництва спецодягу, поділяють за складом на штучні, натуральні і синтетичні.

Для пошиття одягу основних робочих спеціальностей використовуються як повністю натуральні, так і сумішеві тканини, а також різні поєднання цих тканин. Перш за все, відзначимо, що всі тканини, використовувані для пошиття спецодягу, проходять обов'язкову сертифікацію і мають сертифікати відповідності.


Натуральні тканини для пошиття спецодягу, їх переваги і недоліки

Для пошиття спецодягу використовуються натуральні тканини, виткані з бавовни, льону і вовни.

Натуральні тканини мають незаперечні переваги, додають комфортні відчуття при контакті з людським тілом, такі якості як м'якість, відмінна дихаюча здатність, чудова вбираюча здатність знайшли широке застосування у виготовленні спецодягу.

Спецодяг з бавовни відрізняється особливою еластичністю, легкістю, добре вбирає піт. З бавовняних тканин виконують робочі костюми, комбінезони та напівкомбінезони, які незамінні в Влітку, медичні халати, медичні костюми, фартухи, різні натільна білизна, камуфляжний одяг. Спецодяг з бавовни має низьку електростатичного здатністю, добре піддаються спецпропіткам.

Недоліком спецодягу з лляних тканин є швидка деформація одягу, сильна сминаємість, погана еластичність і велика в порівнянні з бавовняними тканинами, жорсткість волокна.

Вовняний спецодяг, в силу своїх якостей, використовується в холодну пору року. Вовняні тканини прекрасно зберігають тепло, відмінно дихають, легкі, м'які, еластичні. У процесі прядіння з вовни отримують сукно. Сукно може бути тонким або грубим, з тонкого сукна виготовляють сорочки, толстовки, штани, а грубе сукно йде на виробництво верхнього одягу. Грубе сукно використовується для пошиття одягу для полювання та зимової робочого одягу.


Сумішеві тканини отримують, змішуючи натуральні і синтетичні волокна або нитки. Така мішка дозволяє надати тканини поліпшені фізико-механічні властивості, підвищує міцність тканини, збільшує зносостійкість, несминаємість, зберігаючи комфорт. На властивості сумішевих тканин впливає цілий ряд факторів, наприклад, вид і склад основи, тип прядіння. якщо різні за складом волокна змішують на етапі прядіння, то виходить однорідна тканина однакова з обох сторін. Якщо змішують різні за складом нитки на етапі ткацтва, то отримана таким чином тканина буде з одного боку синтетичною, з іншого натуральною.