Избранное всего: 0

У вас є потреба у вогнетривких або антистатичних костюмах?

У нас є рішення.

Отримайте консультацію вже зараз!

Напишите нам

Які бувають засоби індивідуального захисту? Ua 21 листопада 2014

Короткий огляд основних категорій засобів індивідуального захисту на виробництвах

Робота повинна бути безпечною. Особливо на підприємствах, де найчастіше робоча діяльність буває небезпечною і пов'язана з ризиком для життя. Тому головним напрямком для забезпечення безпеки трудової діяльності є забезпечення співробітників всіма необхідними засобами захисту.

Як же розібратися серед величезного вибору засобів індивідуального захисту? Для цього необхідно визначити призначення коштів, а також характеристики, яким вони повинні відповідати. Виходячи з цих чинників, виділяють наступні види:

  1. Загальний захист всього тіла. До цієї категорії відносять спецодяг, робоче взуття, захисний одяг спеціального призначення (захисні комбінезони, костюми для зварювальників, костюми з ПВХ, тощо). Одяг, який застосовується на спеціальних виробництвах, зобов'язаний відповідати вимогам: зносостійкість, міцність, стійкість до температурних режимів, грязеустойчівость, хіміческістойкіе, тощо.
  2. Засоби для захисту органів дихання. У цій категорії, в основному, використовують фільтри, маски, респіратори. ЗІЗ для органів дихання бувають захищають від пилу і газів. А також ізолюючі - протигази, які бувають автономні і шлангові.
  3. ЗІЗ області обличчя та голови, до яких можна віднести маски, щитки, каски, тощо.
  4. Засоби, що захищають органи зору. Основними є захисні окуляри (відкритого і закритого типу) і щитки лицьові.
  5. Засоби індивідуального захисту органів слуху. Для зменшення шкідливого впливу використовують навушники протишумові, беруші, шоломи.
  6. Засоби захисту при висотних роботах: страхувальні стропи, пояси, спорядження.
  7. Засоби захисту ніг і рук. Дана категорія безпосередньо залежить від прямого контакту з такими компонентами, які можуть згубно впливати і наносити шкідливий вплив шкірі людини. Завдяки рукавичок, діелектричних килимків, ботам, рукавицам цього можна уникнути. На локальні місця впливу варто наносити крему, мазі, також використовувати миючі засоби або інші технології захисту кошти.
  8. Засоби захисту локального призначення. Запобіжні пристосування, які покликані знизити ризик отримання травм в конкретних місцях локалізації: колінах, плечах, рук. Специфічні виробництва повинні використовувати обладнання, яке б сприяло проаналізувати гази або запобігти їх викид, що вимірюють і дозуючі прилади, тощо.
  9. Всі ЗІЗ та спеціальне обладнання повинні служити тими факторами, які могли б забезпечити максимальне зниження ризику для працівників підприємства при його трудової діяльності.