Избранное всего: 0

У вас є потреба у вогнетривких або антистатичних костюмах?

У нас є рішення.

Отримайте консультацію вже зараз!

Напишите нам

Спецвзуття: класи захисту і призначення 23 липня 2015

Європейський стандарт для захисного взуття EN ISO 20345: 2007 набув широкого поширення за межами Європейського союзу і є еталоном класифікації спецвзуття за класами захисту в багатьох країнах світу

Те, що ви   носите на   своїх ногах дійсно має важливе значення, особливо, якщо ви   працюєте в   промисловій сфері. Роботодавці несуть юридичну відповідальність за   ваше життя, тому забезпечення гарним спецвзуттям є ключовим моментом будь-якого виробництва.

Вибрати подібне спецвзуття НЕ   просто   — до   кожної виробничій сфері свої, найбільш відповідні класи захисту. Необхідні норми і   вимоги вказані в   європейському стандарті якості EN   ISO 20345.

Стандарт EN   ISO 20345: 2007 встановлює мінімальні вимоги, які повинні враховуватися виробниками в   обов'язковому порядку.


Основний захист (SB)

На   виробництві дуже легко пошкодити ноги, опустивши на   них будь-якої важкий предмет. стандарт враховує і   такі події, тому взуття, випущена з   урахуванням європейських вимог, повинна витримувати вплив близько 200   Дж. Джоуль   — це одиниця енергії і   стандарт покладається саме на   неї, тому як маса і   висота падіння (в   залежно від   ситуації) бувають дуже різними: предмет може впасти з   дуже великої висоти, при цьому маючи малою вагою, а   інший, більш важкий, може пошкодити ногу і   з   малої висоти. За   еталон прийнято падіння предмета вагою в   20   кг. з   висоти 1м.

Носок такого спецвзуття повинен забезпечуватися спеціальним захисним підноском, здатним витримувати вагу в   одну тисячу кілограмів.

SB   — основний клас безпеки, спецвзуття, згідно з яким, повинна володіти маслонафтостійкою і   кіслотощелочностойкой підошвою, а   також захисний піднесень з   максимальної ударної навантаженням 200Дж.

Антистатичний захист (A)

Одяг, різні предмети і   матеріали, а   так   ж кліматичні чинники можуть призвести до   появи статичного розряду. Така особливість не   тільки неприємна сама по   собі, але   і   небезпечна при роботі з   легкозаймистими матеріалами. Антистатическая взуття може значно знизити ризик подібних ситуацій   і, згідно зі стандартом, має володіти такими захисними характеристиками: 100к на   1000м ..

Захист підошви від проколів (p) - SB-p, S1-p, S3, S5

Гострі предмети є значним ризиком НЕ   тільки на   робочому місці, але   і   на   вулиці, на   природі. Підошва спецвзуття повинна бути стійка до   проколів цвяхами, склом і   іншими об'єктами. Для відповідності зі   стандартом EN   ISO 20345 підошва повинна бути спроектована з   використанням одного з   трьох методів:

 1. антипрокольной устілка з нержавіючої сталі;
 2. антипрокольной устілка з спеціально обробленого алюмінію;
 3. антипрокольной устілка з композиційного матеріалу на основі кевларових ниток.

антипрокольной з   композиційного матеріалу на   основі кевларових ниток є найбільш легким і   гнучким матеріалом, що дозволяє охоплювати найбільшу площу стопи.

Стандарт визначає максимальну силу проколу підошви   — 1100   Ньютоновий.

Решта особливості стандарту:

 1. енергопоглинаючий каблук (E) - 20 Дж;
 2. водостійкість (WRU);
 3. жаростійкість (hRO) - здатність підошви спецвзуття витримувати 300 & deg; C протягом 60 секунд;
 4. хладостойкость (CI) - 30 хвилин при температурі мінус 20 & deg; C;
 5. захист від високих температур (hI) - здатність спецвзуття витримувати 150 & deg; C протягом 30 хвилин;
 6. стійкість до масел і нафтопродуктів (ORO);
 7. стійкість до розрізу пилкою (EN381/3);
 8. взуття для енергетиків (C).

Класи захисту стандарту EN ISO 20345-20347:

SB-p: Доповнюючий SB-клас захисту. черевик спецвзуття забезпечений металевою вставкою в   підошві, або устілкою, стійкою до   проколів.

S1: SB + антістатіка + енергопоглащающая каблук

S1   класифікується як антистатична взуття (100К на   1000м), забезпечена спеціальним енергопоглинаючим каблуком (20   Дж). Є доповненням до   основному класу безпеки SB.

S1-p: Є розширенням класу безпеки S1. Спецвзуття забезпечується стійкою до   проколів устілкою.

S2: Клас безпеки   S1, що володіє водостійкість.

S3: Розширення класу безпеки   S2, спецвзуття повинно бути забезпечене антипрокольной устілкою і   противоскользящим протектором підошви

S4: антистатичні властивості і енергопоглинаючий каблук;

S5: S4 + устойчівост' до проколів і рельєфна підошва.

 </p