Избранное всего: 0
Захист органів слуху

На сторінці:

На сторінці:

Засоби захисту органів слуху

Одним із різновидів індивідуального захисту під час виробництва є засоби захисту органів слуху. У досить шумних приміщеннях можна використовувати низку методів для захисту працівників від несприятливих чинників, але практика й досвід показують, що саме індивідуальний захист завжди найкраще справлятися з приглушенням шуму. На сьогодні існує безліч пропозицій засобів захисту слуху, однак не всі з них настільки ефективні, як деякі їхні різновиди, такі як:

  • Вставки (вони ж беруші), котрі захищають практично від 80% зовнішнього шуму й забезпечують комфорт для роботи на шумному виробництві або будівництві;
  • Вкладки — як правило, з'єднані одним мотузком, щоб вони не загубилися. Мають такі ж якості, що й вставки;
  • Навушники — мабуть, найефективніший засіб індивідуального захисту органів слуху. Деякі з моделей здатні поглинати до 95% зовнішніх звуків, що робить їх незаперечними лідерами в цій сфері.

Крім індивідуального захисту, також слід використовувати зовнішній, у вигляді звукопоглинальних екранів та окремої звукоізоляції деяких робочих приміщень.

Захист органів слуху: використання

Під час будь-яких шумних робіт, чи то будівництва, чи виробництва чогось на заводі, завжди слід дбати про безпеку працівників і піклуватися про їхнє здоров'я на всіх рівнях. Вище ми з'ясували, що навушники для захисту від шуму є найкращим варіантом для індивідуального захисту. Існує два різновиди навушників:

  • Пасивні — тобто такі, які поглинають зовнішні звуки, при цьому знижуючи гучність будь-яких звуків: від шуму верстата до попереджувальних сигналів на виробництві;
  • Активні — по суті, мають такі ж звукозахисні властивості, що й пасивні, тільки в них вбудовані динаміки та мікрофон, що дозволяє спілкуватися на досить значній відстані й чути одне одного, незважаючи на шумне середовище.
  • Комбіновані — це одночасне використання як навушників, так і вкладок (говорили про них вище), що забезпечує майже 100% ізоляцію від зовнішніх джерел шуму й найкращим чином допомагає зберегти слух.

Як же діють ці засоби захисту органів слуху? Беруші й вкладки виготовляються з полімерних матеріалів і мають форму слухового каналу, що дозволяє їм щільно прилягати до його стінок та забезпечувати ізоляцію від шуму. У навушниках натомість усе набагато простіше. Їхня конструкція сприяє щільному приляганню до вушних раковин і забезпечує збереження слуху завдяки акустичній піні, яка поглинає більшість звукових хвиль, даючи тишу й зберігаючи здоров'я.

Придбати навушники протишумові

Купуючи різні види захисту органів слуху, не забудьте перевірити їх на якість. Перш ніж відправляти свого працівника в них на шумне виробництво й саджати до вертольота, слід перевірити їх дію за більш спокійних умов і подивитися, наскільки вони ефективні. Якщо у своїй конструкції вони мають брак або явно використаний дуже дешевий матеріал — зверніть на це особливу увагу й задумайтеся, чи варто купувати такий засіб захисту, заощаджуючи на здоров'ї своїх працівників. Беруші та вкладки завжди повинні бути зроблені з якісних полімерів, які не мають виразного хімічного запаху або пошкоджень, а навушники найчастіше виготовляють із термопластику або металу, але в жодному разі звичайну пластмасу не можна використовувати для захисту людського слуху.

Щоб придбати захисні навушники від шуму, ви можете відвідати наш інтернет-магазин спеціального одягу «СВАН», де завжди представлені найкращі товари з можливих на ринку, а також найактуальніша ціна. Ви можете замовити доставку по всій Україні тих продуктів, котрі вам сподобалися найбільше.