Избранное всего: 0
Елементи, що фільтрують, 3M™

На сторінці:

Електретні фільтри

Електрети є речовини, які не проводять електричний струм і здатні зберігати поляризоване стан навіть після припинення зовнішнього впливу і створювати електростатичне поле в навколишньому просторі. Вони є своєрідними аналогами магнітів і можуть бути отримані як з природних матеріалів (рутил, парафін, лужно-галоїдні монокристали, віск і т. Д.), Так і з штучних (полікарбонат, титанати лужноземельних металів, ультрафарфору, поліметілметалкрілат і т. Д. ). Електрети отримують за допомогою нагрівання і подальшого охолодження матеріалу в сильному електричному полі, освітленням в електричному полі, механічної деформації полімерів і іншими способами.

Електрети застосовують у багатьох сферах діяльності і, в першу чергу, при створенні електретних фільтрів, які можуть застосовуватися як при виготовленні різної техніки і обладнання (наприклад, воздухоочистителей), так і як складова частина в засобах індивідуального захисту, які, в свою чергу, використовуються в багатьох сферах діяльності людини, пов'язаної з шкідливими речовинами (машинобудування, металургія, будівництво, хімічна промисловість, лісопильні підприємства, робота в кар'єрах і відкритих розрізах, фармакологія, агрохімія, біотехнології і т.д.). Наприклад, електретних фільтри-мембрани використовуються для поділу, очищення та концентрування біологічних продуктів (переробка молока, отримання очищених фракцій крові і ліків), що дозволяє підвищувати якість виробленої продукції.

Що ж собою являє електретний фільтр? Він складається з попереднього фільтра грубої чистки, мікрофільтра і постфільтру, який забезпечує більш тривалий термін дії мікрофільтра шляхом утворення додаткового механічного бар'єру. Такий фільтр здатний очищати прохідний через нього повітря, утримувати на своїй поверхні шкідливі речовини (дрібнодисперсний пил) і аероіони. Фільтр ефективно затримує дрібні частинки пилу, пилових кліщів, тютюновий дим, частинки шерсті тварин і інші мікроскопічні частинки, що викликають у людини алергічні реакції. У електретних фільтрах використовуються потужні вентилятори, які здатні прокачувати повітря через таку складну систему.

Електретні фільтри - одноразові, тому що чистка їх практично неможлива через неможливість «вимкнути» електричне поле, яке створюють електрети, але вони дуже ефективні для захисту органів дихання за рахунок фільтруючих матеріалів. При цьому вони практично не ускладнюють дихання і захищають людей від впливу шкідливих аерозолів.

Компанія СВАН, яка спеціалізується на спеціальному одязі і взутті, також пропонує споживачам засоби індивідуального захисту, серед яких респіратори з електретними фільтрами від торгової марки ЗМ, які ефективно захищають людину від впливу зовнішніх шкідливих факторів. Такі фільтри, як правило, не перегріваються і не накопичують вологу, що робить їх максимально комфортними для використання. Носові електретних фільтри від даної торгової марки забезпечує найкращі фільтруючі властивості при мінімальному опорі диханню.

У порівнянні з іншими фільтрами, фільтри, які здатні зберігати навколо себе поляризоване простір, забезпечують найкращі фільтруючі властивості. Використання електретних фільтрів на підприємствах з шкідливими умовами праці допоможе забезпечити безпечні умови праці і підтримувати здоров'я людей в нормальному стані.